Körük Sistemleri nerelerde kullanılır?

Rampa ve Körük Sistemleri nerelerde kullanılır? Faydaları Nelerdir? Bu yazımızda bunlara değineceğiz. Yükleme rampaları ile başlayalım.
Yükleme Rampaları, yükleme ve boşaltma işlemlerinde yüksek emniyetli ve esnek faydalar sağlıyor. Endüstriyel marketler, tesisler, hava alanları gibi mekanlarda hızlı bir kullanıma sahiptir. Yükleme rampaları depo ve nakil araçları arasında güvenli ve maliyeti minimum seviyede yükleme-boşaltmasına olanak sağlamakla birlikte, farklı farklı değişik model ve boyutlara üretimi yapılıyor.
Körük sistemleri ise yükleme, boşaltma, depolama yapılan alanlarda araç ile mekan arasında hava sirkülasyonunu yok etmek için kullanılıyor. Branda ve şişme körük olarak iki farklı biçimde uygulanıyor. Körük sistemleri tekstil, ilaç ve gıda sektörlerinde temizlik, ısı derecesi ve rutubet oranının hassas olduğu iç ortam şartlarının korunmasında fazlaca başarılı şekilde işinize yarıyor.

Birçok çeşit Rampa ve Körük Sistemleri bulunuyor.
Standart teleskobik lipli rampa, teleskobik menteşeli rampa, makaslı platform rampa, dik tip rampa ve mobil seyyar rampalarda bulunur.
Körük sistemlerinin ise Bez Körük, Kızak mil koruma körükleri, Teleskopik Saç Körükleri , Freze körükleri, Lazer körükleri, Eksen körükleri, Plazma körükleri şeklinde çeşitleri bulunuyor.

Makaslı platform rampalar makaslı yapısı sayesinde manuel olarak( kriko sistemi sayesinde) istenilen yüksekliğe ayarlanılarak yükleme-boşaltma işlemini yapmanızı sağlamaktadır.
Makaslı platform rampalar dilenen ölçüye ve detaya göre en makul şekilde üretimi yapılıyor.
Dik tip rampalar ise yine aynı özelliklere sahip olmakla birlikte, dik bir biçimde yukarı kalkarak forkliftin araç içine uzanarak üzerinde ki yükü çok kolay bir şekilde aktarmasını sağlıyor. Dik tip rampalar da dilenen ölçüye ve detaya göre en makul şekilde imal edilebiliyor.

Teleskobik rampalar, yükleme-boşaltma sırasında istenmeyen kaymaları engelliyor.
Rampa ve Körük Sistemleri ile, koruma altına almak istediğiniz bölgenin ortam şartları için çözümler üretilip, uygulanıyor.

Yorumlar

  • Ziyaretçi

    2016-09-04 20:58:00

    Lorem ipsum dolar, lorem ipsum

Bir yorum bırakın

Yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır*